Stadion w Graczach

10.06.2017 r.

Skalnik Gracze – Małapanew Ozimek 2-1 (4. Liga Opolska)

Widzów : ok. 50

Podróż z Ozimka do Graczy trwała samochodem około 50 minut. Po około 50-kilometrowej podróży zameldowałem się w ciepłe sobotnie popołudnie na parkingu znajdującym się przy Stadionie w Graczach. Obiekt ten znajduje się w centrum miejscowości, tuż obok szkoły. Po dotarciu na miejsce udałem się do znajdującego się na stadionie sklepiku w celu nabycia czegoś zimnego do picia, ponieważ dzień był naprawdę upalny.

Gracze to wieś znajdująca się kilka minut od Niemodlina, leżącego na zachód od Opola. Niewielka, niemalże 1,5-tysięczna miejscowość pełna jest zakładowych blokowisk, a najbardziej znana jest ze znajdującej się w Graczach kopalni, której Prezes jest również sternikiem miejscowego Skalnika.

Stadion w Graczach – w tle osiedle zakładowe

Klub ten jest solidnym czwartoligowcem, który jeszcze niedawno występował poziom wyżej. W sezonie 2014/2015 zajął jednak 19. pozycję w  3. Lidze Opolsko-Śląskiej i identycznie jak dzisiejszy rywal – drużyna z Ozimka, po jednym roku występów na tym szczeblu spadł do 4. Ligi.

Trybuna główna z budką spikerską

10 czerwca 2017 r. spotkały się dwie drużyny o odmiennym nastawieniu. Skalnik to ekipa solidna w defensywie i szukająca szans w kontrataku oraz po stałych fragmentach gry. Małapanew zaś bardzo dobrze operowała piłką, jednak jej skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Skalnik objął prowadzenie, a Hutnicy dość szybko wyrównali. Jednakże ich chęć dążenia do zwycięstwa pokarała ich samych, ponieważ nie zabezpieczyli odpowiednio defensywy i gospodarze w drugiej połowie meczu zapewnili sobie zwycięstwo pięknym strzałem z 25-ciu metrów po kontrataku. Wynik 2-1 był dla mnie dużym rozczarowaniem, ale po raz kolejny potwierdziło się, że nikt nie przyznaje punktów za styl. Cóż, przed „Hutnikami” pozostały ostatnie mecze w dobiegającym końca sezonie,  a potem czekało nas przegrupowanie szeregów drużyny podczas przerwy wakacyjnej.

Kategorie: Byłem na meczu...