Stadion TOR w Dobrzeniu Wielkim

15.08.2018 r.

TOR Dobrzeń Wlk. – Małapanew Ozimek 1-2 (Wojewódzki Puchar Polski – woj. opolskie)

Widzów : ok. 80

Podróż z Ozimka do Dobrzenia trwała samochodem w świąteczne popołudnie nieco ponad pół godziny. Świetna – na szczęście nie upalna pogoda – była gwarantem dobrych warunków gry, a co za tym idzie niezłego widowiska. Obie miejscowości dzieli raptem ok. 30 km, dlatego też podróż jednym samochodem z piłkarzami przebiegła szybko i w miłej atmosferze, wypełnionej rozmowami na temat wojewódzkiego Pucharu Polski. W ubiegłym sezonie Małapanew pechowo odpadła w półfinale i nikt w Naszym klubie nie ukrywa, że w obecnych rozgrywkach chcielibyśmy ten wynik poprawić.

Mural przy wejściu na stadion

Wejście na stadion – widok na Elektrownię Opole

Boisko treningowe

Stadion TOR-u położony jest w centrum miejscowości, nieopodal największego dobrzeńskiego osiedla – Energetyk. Dojazd do niego pokazują umieszczone przy głównej drodze znaki, a przy samym obiekcie znajduje się niewielki parking. Co warto wspomnieć, nie jest on szczególnie oblegany, ponieważ wielu kibiców TOR-u na mecze swoich ulubieńców po prostu przychodzi piechotą. Obiekt w Dobrzeniu Wielkim jest bardzo dobrze zagospodarowany. Duży budynek klubowy z szatniami, rollbar z napojami chłodzącymi oraz świetne boisko treningowe uzmysławiają doskonałe zaplecze tego klubu. Dla kibiców udostępniona jest jedna trybuna główna z 1000 miejsc, zarówno siedzących, jak i stojących. Warto wspomnieć, iż sektory siedzące są w pełni zadaszone.

Budynek klubowy

Trybuna główna

Dobrzeń Wielki to nieco ponad 4,5-tysięczna wieś na trasie z Opola do Namysłowa. Ze względu na obecność Elektrowni Opole przez lata była to jedna z najbogatszych gmin na Opolszczyźnie – co widać choćby po wyposażeniu stadionu w Dobrzeniu Wielkim. Jednakże w 2017 r. duża część obszaru gminy (w tym rzeczona elektrownia) został wciągnięty w granice miasta Opole, dlatego też budżet gminy jest dziś znacznie umniejszony. Mieszkańcy wielokrotnie przeciwko tej decyzji protestowali – niestety dla gminy – bezskutecznie.

Klub TOR Dobrzeń Wielki powstał już w 1926 roku, jest więc jednym z najstarszych na Opolszczyźnie. W swej historii występował nawet przez kilka sezonów na szczeblu trzeciej ligi, lecz w ostatnich latach jest to najczęściej czwartoligowiec. W 2017 roku dobrzenianie zaliczyli jednak spadek do klasy okręgowej, aby jednak już po roku wrócić w szeregi najwyższej ligi województwa opolskiego.

Rozgrzewka

Drużyna seniorów jest oparta na zawodnikach z Opola i okolic. Jest także do niej wprowadzana niewielka grupa wychowanków, jednakże w trakcie meczu odbyłem kilka rozmów z miejscowymi kibicami, którzy otwarcie twierdzili, że o utrzymanie tego zespołu w lidze może być bardzo trudno. Ja osobiście myślę, że beniaminkom nigdy nie jest łatwo, ale z pewnością uniknięcie relegacji jest w zasięgu dobrzenian.

Zawodnicy i sędziowie na boisku

Rozpoczęcie gry

Mecz był dość szybki, ciekawy i obfitujący w sytuacje podbramkowe. Ekipa Małejpanwi w pełni kontrolowała przebieg gry i po niespełna 20 minutach prowadziła już 2-0. „Hutnicy” stwarzali kolejne sytuacje bramkowe, m.in. trafiając w słupek i poprzeczkę, ale jak to w piłce bywa, to gospodarze zdobyli bramkę „do szatni” po niepewnym wyjściu ozimskiego bramkarza. W drugiej połowie ciekawych sytuacji było mniej – widać było, że drużyny oszczędzają siły na weekendowe mecze ligowe. Wynik ostatecznie nie uległ zmianie i to pomarańczowo-czarni cieszyli się z awansu do kolejnej rundy pucharowej batalii. Losowanie sprawiło, że już w kolejną środę zmierzą się na wyjeździe ze Startem Jełowa w 1/16 finału i w tym meczu również będą faworytami.

Radość Małejpanwi po zdobytej bramce

Kategorie: Byłem na meczu...

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *