Chronstau Arena w Chrząstowicach

25.05.2018 r.

1. FC Chronstau Chrząstowice – LZS Mechnice 2-0 (Opolska Klasa Okręgowa gr.1)

Widzów : ok. 80

Podróż z Ozimka do Chrząstowic trwała samochodem około 10 minut. Obie miejscowości dzieli raptem 10 km i ku mojej uciesze, udało się wyciągnąć na ten mecz moją żonę i synka. Kapitalna popołudniowa pogoda oraz fakt, że mieliśmy piątek sprawiły, że obserwowanie tego spotkania było czystą przyjemnością. Chrząstowice to wieś położona w powiecie opolskim na trasie Opole – Częstochowa, którą zamieszkuje nieco ponad 1000 mieszkańców.

Piłka nożna – rozrywka dla całej rodziny

Wejście na Chronstau Arenę

Oddany niedawno do użytku Stadion w Chrząstowicach robi naprawdę bardzo dobre wrażenie. Położony w centrum miejscowości obiekt posiada jedną – w pełni zadaszoną – trybunę, boisko treningowe z systemem nawadniania, ale również sympatyczną budkę z ławeczkami, w której można się posilić oraz schłodzić odpowiednimi napojami. Warto wspomnieć, iż chrząstowicki obiekt słynie z grzanek wypiekanych na miejscu, które są darmowym dodatkiem do każdego spożywanego w dniu meczowym dania. Jedynym minusem jest troszkę zbyt mały parking dla samochodów, ale wydaje się, że na tym obiekcie już po prostu nie za bardzo jest możliwość jego powiększenia.

Boisko treningowe

Trybuna główna

Sklepik

Sam klub jest na mapie piłkarskiej Opolszczyzny od dawna, ale od 2016 r. przy okazji modernizacji obiektu zmienił nazwę, herb i barwy i w ten sposób z miejscowego LZS-u został przemianowany na 1. FC Chronstau. Oczywiście nazwa taka została mu nadana ze względu na duży wpływ mniejszości niemieckiej, która zamieszkuje tę uroczą miejscowość.

Miejscowa drużyna od kilku lat rywalizuje na poziomie opolskiej „okręgówki” i jest to zespół, który stawia przede wszystkim na miejscowych wychowanków. Podobnie zresztą postępują włodarze ich dzisiejszego rywala, z tymże LZS Mechnice to ekipa, która jeszcze niedawno rywalizowała na 4-ligowym froncie, ale od sezonu 2015/2016 jest obecna już nieprzerwanie w lidze okręgowej.

Rozgrzewka

Rozgrzewka

Zawodnicy wychodzą na boisko

Spotkanie nie przyniosło spodziewanych emocji. Mimo, że spotkały się ekipy rywalizujące bezpośrednio o 4. miejsce  w tabeli na koniec sezonu, Mechniczanie przystąpili do pojedynku „gołą jedenastką” i choć stworzyli sobie kilka dobrych sytuacji w pierwszej połowie meczu, z każdą minutą było widać coraz bardziej dopadające ich zmęczenie. Piłkarze z Chrząstowic szybko zdobyli dwie bramki po dośrodkowaniach z lewej strony, a mimo to wciąż prowadzili grę i przy wydatnej pomocy biało-zielonych obrońców  kreowali kolejne akcje. Ostatecznie więcej bramek nie padło i wynik 2-0 sprawił, że to gospodarze stali się faworytem do zajęcia 4. miejsca w swojej lidze.